تندیس و بج

حال با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید برای بسته بندی طرح خود با روبان از روبان هایی استفاده نمائید که برند و نام طرح شما بر روی آن چاپ شده است و یا اینکه این روبان ها را با احترام تقدیم کنید به تمام کسانی که شما را در به وجود آمدن این طرح یاری کرده اند. به این شکل از چاپ روبان استفاده کرده اید.

چاپ روبان

صنعت چاپ روبان

همانطور که گفته شد روبان تنها برای زیبایی در بسته بندی استفاده نمی شود، بلکه روبان ها می توانند معرف مشخصات افراد باشند. این نوع از روبان اغلب برای نگه داشتن آی دی کارت ها بر روی گردن افراد استفاده می شود بنابراین باید لوگو و برند که متناسب با مشخصات افراد بر روی آن چاپ شود.

برای چاپ روبان در وهله اول نیاز به دستگاه های تخصصی است که وظیفه چاپ را به دوش می کشد و در وهله دوم جنس روبان است. برخی از بهترین جنس ها که برای چاپ روبان مناسب هستند عبارتند از ساتن و ابریشم. که این دو پارچه به راحتی برای چاپ با دستگاه تطبیق پیدا می کنند.

این روش از لحاظ صرف هزینه بسیار به صرفه است. اما عیب این روش آن است که تنوع رنگی را کاهش می دهد. یعنی در واقع برای چاپ روبان مورد نظر تنها می توان از یک رنگ به خصوص استفاده کرد. ایراد دیگری که به این روش وارد است، فراوانی ضایعات است که در واقع این ضایعات میزان بازده دستگاه را کاهش می دهد.

روبان

چاپ روبان یکی از روش های به روز تبلیغاتی است که باعث رونق کسب و کار شما می شود که در این روش به وسیله یک روبان که به عنوان وسیله تزئینی به کار می رود، می توانید محصولات خود را بهتر معرفی نمایید. مطمئنا شما دیده اید که در هنگام افتتاحیه یک مراسم بزرگ و مهم از روبان استفاده می کنند و برای رونمایی از طرح و سازه ی خود روبان را به دور آن پیچیده و در هنگام نشان دادن طرح به همگان روبان را با قیچی می برند.

حال با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید برای بسته بندی طرح خود با روبان، از روبان هایی استفاده نمائید که برند و نام طرح شما بر روی آن چاپ شده است و یا اینکه این روبان ها را با احترام تقدیم کنید به تمام کسانی که شما را در به وجود آمدن این طرح یاری کرده اند. به این شکل از چاپ روبان استفاده کرده اید.

کاربرد های چاپ روبان

چاپ روبان کاربرد های فراوانی دارد که نمونه ای از آن را در متن بالا گفتیم اما نمونه های دیگر آن شامل یادبود هایی برای مراسم های عقد و عروسی می باشد که اسم عروس و داماد روی آن نوشته می شود. کاربرد دیگر آن نواری می باشد که در بین صفحات سررسید برای جدا سازی و مشخص کردن یک صفحه که مورد نیاز شماست استفاده می شود. این روبان می تواند چاپی و دارای پلاک آویز باشد. روبان سر رسید علاوه بر جداسازی صفحات به زیبایی سررسید نیز می افزاید استفاده از چاپ روبان فقط در سر رسید هایی ممکن است که ته دوخت و ته چسب باشند و استفاده از روبان برای سررسید های فنری امکان پذیر نمی باشد جنس این روبان معمولا ساتن می باشد اما در بعضی موارد اندک از روبان بافته شده نیز استفاده می کنند عرض این روبان معمولا نیم سانتی متر می باشد. استفاده از روبان سررسید در قدیم کاربرد های دیگری داشته است، رساله ها و کتب دربار شاهان توسط روبان آن مهر و موم می شد. مدال های قهرمانان دارای روبان می باشد که بر روی روبان آن ها، طرح های مختلفی شامل پرچم کشورشان، اسم آن ها و حتی نوع مسابقه ای که ورزش کاران در آن شرکت کرده اند چاپ شده است.

دستگاه چاپ بر روی روبان

چاپ روبان به وسیله یک دستگاه انجام می شود. که این دستگاه انواعی دارد که برای چاپ روبان ها با عرض و طول مختلف به کار می روند. دستگاه های چاپ دیجیتال برای کار های چاپی با تیراژ پایین و سرعت بالا مناسب است. این دستگاه ها قابلیت چاپ بر روی روبان، بروشور، کاتالوک، کارت ویزیت و چاپ کتاب را دارا می باشد. همچنین نوشته های روی پرچم ها نیز به وسیله این دستگاه و جزء کارآیی این دستگاه می باشد.

چاپ روبان

برای چاپ روبان باید به نوع روبان مورد استفاده و طرح روی روبان و رنگ آن توجه کرد:

می توان برند و طرح اصلی شرکت سفارش دهنده را روی روبان چاپ کنیم در بیشتر موارد از چاپ بر روی روبان تک رنگ استفاده می کنند اما استفاده از رنگ های بیشتر چاپ بر روی روبان باعث جلب توجه افراد و همچنین زیبایی کار می شود. می توان به این نکته اشاره کرد که استفاده زیاد از رنگ هایی که طیف رنگی شان به هم نمی خورد باعث ناخوانا شدن طرح می شود و میزان تاثیر گذاری تبلیغات شما نیز از بین می رود.

استفاده از روبان های بافتی در میان سفارش دهنده ها به دلیل گرانی قیمت چاپ بر روی روبان و عدم تغییر در کارایی از محبوبیت کمتری برخوردار است و طرفداران کمی دارد.

روبان هایی که برای تبلیغات استفاده می شوند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند به طوری که نام محصولی که بر روی آن چاپ شده است به آسانی و در مدت زمان کوتاه پاک نشود و همچنین روبان به راحتی از محلی که چسبیده شده است کنده نشود. روبان های سررسید حتما باید به وسیله یک چسب محکم به قسمت پشتی صحافی شده سررسید چسبانده شود تا در صورت کشیده شدن روبان کنده نشود. حال قسمت جلویی چاپ روبان باید حرارت داده شود تا ریش ریش نشود و همچنین باید کار تمیز و بدون هیچگونه کثیف کاری انجام شود که چسب به صفحات سررسید یا روبان آغشته نشود.

روبان ها انواع مختلفی دارد که شامل پارچه ای و پلاستیکی می شود:

روبان پارچه ای از مواد طبیعی تهیه شده است که شامل: ابریشم، مخمل، پنبه و جوت می باشد.

روبان پلاستیکی با مواد مصنوعی که شامل: پلی استر، نایلون و پلی پروپیلن ساخته شده است.

که هر کدام بسته به نوع سفارش مشتری تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد و چاپ روبان انجام می گیرد.

از جمله روبان های محبوب و مورد استفاده چاپ روبان، روبان های پارچه ای از جنس ساتن و ابریشم می باشد.

که با توجه به نوع آن قیمت چاب روبان تغییر میکند.

قیمت چاپ بر روی روبان

قیمت چاپ روبان بسته به نوع روبانی که استفاده می شود از نظر جنس و اندازه و همچنین نوع رنگ و طرحی که در هنگام چاپ بر روی روبان استفاده می شود قابل تغییر است پس قیمت مشخصی را نمی توان برای این کار ذکر کرد تا زمانی که طرح و روبان خود را انتخاب نمایید.

 حتی در بعضی از طرح های تبلیغاتی دیگر از دستگاه های طلاکوب دیجیتالی استفاده می کنند این دستگاه ها با استفاده از رول های معمولی فویل طلا و بدون نیاز به کلیشه در کمترین زمان سفارشات شما یعنی چاب روبان را با بالاترین کیفیت انجام می دهد. این دستگاه جهت چاپ انواع پیام ها، یادبود ها، اسم ها و عنوان های شرکت ها و مسابقات و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه کاربرد چاپ روبان افزایش یافته است و با وجود، بودن یک تبلیغ ساده و آسان باعث رونق کسب و کار می شود. پس چاپ روبان یک تبلیغ کار آمد و به روز می باشد که با انجام آن باعث شناساندن خود در بین افراد و رقبای کار خود می شوید.

همان طور که در بالا گفته شد چاپ روبان یک کار تبلیغاتی می باشد که مانند کارهای تبلیغاتی دیگر باعث افزایش رونق کسب و کار و بالا رفتن سطح شناخت مردم از کار شما می شود. قیمت چاپ روبان بسته به نوع تبلیغ نیز دارد.

همچنین ببینید: چاپ پرچم

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”خدمات چاپ روبان” answer-0=”چاپ روبان یکی از روش های به روز تبلیغاتی است که باعث رونق کسب و کار شما می شود که در این روش به وسیله یک روبان که به عنوان وسیله تزئینی به کار می رود. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”لیست قیمت چاپ روبان” answer-1=”شما میتوانید برای مشاهده لیست قیمت چاپ روبان به سایت نماپرچم مراجعه نمایید و یا با شماره تماس: 09125125739 تماس حاصل فرمایید.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

چاپ روبان

چاپ روبانچاپ روبان ارزان

یک دیدگاه

Call Now Button