چاپ پرچم

پرچم کشور آذربایجان

پرچم جمهوری آذربایجان

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3138″ img_size=”800*400″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

پرچم جمهوری آذربایجان

پرچم 3 رنگ آذربایجان را اغلب میشناسیم  . این پرچم با رنگ های آبی در بالا ، قرمز در وسط و رنگ سبز در پایین با نوارهای افقی و یک ماه و ستاره حک شده در وسط پرچم اکنون یک قرن است که به عنوان پرچم آذربایجان برافراشته میشود . این پرچم در واقع زمانی تشکیل شد که آذربایجان در آستانه پیوستن  به اتحادیه جماهیر شوروی  بود اما تاریخ دقیقتر طراحی  آن به سال 1910 میلادی بازمیگردد . تاریخچه پرچم کشور آذربایجان نیز از آن تاریخچه هایی میباشد که تغییرات زیادی را در طول تاریخ داشته است و این کشور که اصلاتا مردمان آن ایرانی میباشند و قرن ها در نقشه ایران قرار داشت . همچنان تجربه برافراشتن پرچم چند حکومت ایرانی را داشته و ریشه و آداب و سنن ایرانی را به یدک کشیده است . همراه تولید کننده انواع پرچم تبلیغاتی نما پرچم باشید با ادامه دانشنامه پرچم جمهوری آذربایجان

لیست پرچم کشورهای دنیا را ببینید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تاریخچه پرچم جمهوری آذربایجان

همانطرو که اشاره شد این پرچم رسمی کنونی حدود 110 سال است که با تغییراتی نماد پرچم کشور جمهوری آذربایجان بوده است . در واقع :

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

 • جوهوری آذربایجان تا حدود 200 سال پیش پرچم کشور ایران را داشت
 • پس از قرارداد گلستان و ترکمنچای آذربایجان از ایران جدا شد و به روس ها پیوست
 • تا زمانی که جمهوری آذربایجان دوره سوسیالیستی را با پیوستن به جماهیر شوروی تجربه کند از پرچم روسیه استفاده میکردند
 • قبل از  پیوستن به جماهیر شوروی در سال 1918 تا 1920 به مدت 2 سال از پرچم 3  رنگ کنونی یا کمی تفاوت  استفاده میکردند
 • اما پس  از اشغال جمهوری آذربایجان به دست شوروی پرچم دو رنگ استفاده شد
 • تا اینکه در سال 1990 مجددا پرچم 3 رنگ جمهوری آذربایجان توانست پرچم رسمی این کشور باشد
تاریخچه پرچم آرژانتین را دنبال کنید

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3137″ img_size=”500*500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تولید پرچم جمهوری آذربایجان برای تبلیغات

نما پرچم تولید  و چاپ  فوری پرچم های تبلیغاتی را برای 206 کشور موجود در دنیا ارائه میکند . این شرکت با بکارگیری از تکنولوژی روز و استفاده از خدمات سریع و چاپ فوری به شما این اطمینان را میدهد که چنانچه قصد استفاده از این ابزار تبلیغاتی را دارید تضمین بازدهی را نیز داشته باشید .  تولید پرچم جمهوری آذربایجان برای تبلیغات همانند پرچم سایر کشورها در قالب انواع پرچم تشریفات ، پرچم های رومیزی ، پرچم های تبلیغاتی دستی و اهتزاز و هر کاربرد دیگری چاپ و تولید شود  و تبلیغاتی شما را نیز برای مدتی طولانی به عهده بگیرد .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

پرچم جمهوری آذربایجان

کشور جمهوری اذربایجاندر جنوب شرق اروپا و مجاورت دریای خزر قرار دارد پایتخت این کشور باکو , زبان رسمی ترکی آذربایجانی , اکثریت مردم مسلمان و واحد پول این کشور منات می باشد جمهوری آذربایجان در گذشته ای نه چندان دور جزئی از سرزمین ایران بوده است که در جنگ های ایران و روسیه طبق قرارهای ترکمانجای و گلستان به روسیه واگذار شد پرچم جمهوری آذربایجان متشکل از رنگ های افقی به ترتیب از بالا به پایین آبی , قرمز و سبز می باشد که در مرکز ان هلال ماه و ستاره 8 پر به رنگ سفید نقش بسته است این پرچم دارای تناسب 2:3 است و در سال 1918 به عنوان پرچم زمینی و دریایی ملی این کشور به رسمیت شناخته شد .

 • تاریخچه پرچم آذربایجان
 • معنای پرچم جمهوری آذربایجان
 • نشان ملی جمهوری اذربایجان
 • پرچم آذربایجان جنوبی

تاریخچه پرچم آذربایجان

پرچم کنونی جمهوری آذربایجان در سال 1918 به عنوان پرچم ملی این کشور پیشنهاد و تصویب شد اما پس از اشغال این کشور توسط شوروی لغو شد در آن دوران پرچم آذربایجان به دو رنگ با اکثریت رنگ قرمز در بالا و و نواری ابی در پایین بود اما پس از فروپاشی شوروی و در سال 1991 , جمهوری آذربایجان پس از به دست آوردن استقلتل خود , پرچم این کشور نیز تغییر کرد و شکل پرچم کنونی را گرفت .

معنای پرچم جمهوری آذربایجان

پرچم آذربایجان از نوار های افقی به ترتیب آبی , قرمز و سبز تشکیل شده است که در مرکز آن هلال ماه و ستاره هشت پر قرار دارد ”

 • رنگ آبی به معنای نشانه ترک بودن این مردم و میراث ترکی می باشد .
 • رنگ قرمز اشاره به پیشرفت این کشور دارد .
 • رنگ سبز نیز به معنای مسلمان بودن اکثریت مردم آذربایجان می باشد
 • ستاره هشت پر نیز اشاره به هشت قوم اصیل ترکتبار و تصویر ماه در کنار ان به مفهوم پیروزی است .

نشان ملی جمهوری آذربایجان

نشام ملی جمهوری آذربایجان در سال 1919 توسط شاهزاده شرواشیدزه طراحی شد و پس از استقلال جمهوری آذربایجان به عنوان نشان ملی دوباره مورد استفاده قرار گرفت میان نشان نام اهورامزدا به شکل شعله ای کشیده شده است که نشان ابدی بودن خدا را می رساند و معنای این کشور یعنی سرزمین شعله های جاویدان می باشد زیرا در جمهوری آذربایجان آتشکده های زرتشتی زیادی وجود داشته است این شعله در مرکز ستاره هشت پری قرار دارد که به معنای هشت گروه ترک تبار می باشد مابینپرهای ستاره هشت نقطه نیز وجود دارد که همین معنا را می رساند رنگ های سبز , قرمز و ابی در نشان به پرچم این کشور اشاره دارد اطراف رنگ ابی را یه دایره طلایی فرا گرفته که زیر ان در سمت راست خوشه گندم به معنای کشاورزی در این سرزمین و شاخه بلوط که پایداری جمهوری آذربایجان را می رساند

پرچم آذربایجان جنوبی

پرچم آذربایجان جنوبی با زمینه ای قرمز در سمت چپ و بالا مثلثی آبی رنگ و در گوشه ست چپ در پایین مثلث سبز رنگی وجود دارد همچنین در مرکز آن هلال ماه و ستاره هشت پر قرار گرفته است این پرچم الهام گرفته از کشور جمهوری آذربایجان می باشد .یک گروه سیاسی به رهبری محمود علی چهرگانی برای جدایی آذربایجان ایران از کشور ایران و برای تشکیل آذربایجان واحد  فعالیت می کند .

همه چیز درباره پرچم تایلند

[/vc_column_text][vc_column_text]

موفق و پیروز باشید

گروه تبلیغاتی نما پرچم

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *