مقالات مفید

پرچم کشور رومانی

پرچم کشور رومانی

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

پرچم کشور رومانی

رومانی نام کشوری در جنوب شرق اروپا و پایتخت این کشور که بزرگترین شهر آن نیز می باشد بخارست است واحد پول آن لئوی و زبان رسمی مردم رومانیایی می باشد. پرچم این کشور در 26 ژوئن سال 1848 به عنوان پرچم ملی این کشور به رسمیت شناخته شد رنگ های پرچم  کشور رومانی به صورت عمودی به ترتیب از سمت چپ نوار عمودی آبی , نوار زرد و نوار قرمز تشکیل شده است همچنین تناسب این پرچم 2 به 3 می باشد این پرچم  به عنوان پرچم زمینی , دریایی ملی این کشور محصوب می شود کشور رمانی ازسمت غرب با کشور مجارستان و صربستان , و از سمت شرق با مولداوی و اوکراین و از سمت جنوب با کشور بلغارستان همسایه می باشد .

 • مفهوم پرچم  کشور رومانی
 • نشان ملی رومانی
 • شهرهای مهم رومانی
 • پرچم رومانی و چاد
چاپ و تولید انواع پرچم ارزان

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3463″ img_size=”500*500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مفهوم پرچم رومانی

 • پرچم کشور رومانی به ترتیب از سمت چپ به رنگ های عمودی آبی , زرد و قرمز می باشد
 • رنگ آبی در آن به معنای آسمان آب و بی کران
 • رنگ زرد مرکز پرچم به مفهوم ثروت و خاک غنی این کشور
 • ورنگ قرمز در آن شجاعت , جنگاوری و دلاوری مردم این کشور را می رساند

تاریخچه پرچم رومانی

قبل از سال 1990 میلادی در رنگ زرد پرچم  کشور رومانی نیز دیده می شد که طرح جنگل , کوه و خورشید در حال طلوع را نشان می داد در اطراف جنگل و کوه دو شاخه گندم نیز دیده می شد و در بالای آن ستاره ای قرمز که مفهوم کمونیست را می رساند شکل گرفته بود ولی بعد ها این آرم از روی پرچم برداشته شد و نوار آبی , زرد و قرمز باقی ماند .

نشان ملی رومانی

نشان ملی رومانی بدین گونه است که یک عقاب زرد رنگ صلیب کلیسای ارتدکس را به منقار گرفته است , و در چنگال سمت راست خود شمشیر و در چنگال سمت چپ خود گرزی را نگه داشته و بر روی سینه عقاب چهار نشان وجود دارد که هر کدام به مفهوم قسمتی از کشور رومانی می باشد .به ترتیب قسمت اول والاچیا , قسمت دوم , مولدووا , قسمت سوم التنیا و قسمت چهارم , ترانسیلوانی دوبروگا می باشد .

شهر های مهم رومانی

بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور رومانی بخارست می باشد که پایتخت این کشور است همچنین , سیبیو , تیمیشوارا , براشوو, سیگیشوآرا , کلوژ- نپوکا از دیگر شهر های مهم این کشور اروپایی به شمار می آیند .

پرچم رومانی و چاد

پرچم چاد به ترتیب از سمت چپ به رنگ های آبی , زرد و قرمز می باشد تناسب آن 2 به 3 و در سال 1959 به رسمیت شناخته شد . این پرچم دقیقا شبیه به پرچم کشور رومانی است با اینکه این دو کشور در مجاورت یکدیگر نیستند و در دو قاره مختلف قرار دارند . رنگ پرچم کشور چاد قبلا سبز , زرد و قرمز بود و بعد از این که طرح روی پرچم راتغییر داد متوجه شد که رنگ پرچم کشور رومانی نیز بدین گونه است .

لیست قیمت پرچم تبلیغاتی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

تولید پرچم اهتزاز

تولید  و چاپ بهترین های پرچم اهتزاز متناسب با طرح مورد نظر مشتری با بهترین قیمت ها توسط نماپرچم انجام میشود . همراهی شما افتخار ماست . در ایام محرم انواع پرچم های اهتزاز مذهبی ، در ایام دهه فجر انواع پرچم اهتزاز ملی  و حماسی  و کلی پرچم با طرح اهتزاز کاربرد نمایشی و همچنین کاربرد تبلیغاتی دارد . میتوانید این پرچم ها را از نما پرچم خریداری نمایید .

 • تولید پرچم اهتزاز ملی
 • پرچم اهتزاز جهت شرکت های خصوصی و سایر پرچم های اختصاصی
 • تولید پرچم اهتزاز در سایز دلخواه مشتری با طراحی های حرفه ای
درباره پرچم اهتزاز بیشتر بدانید

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”1694″ img_size=”500*500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *