اخبار

درگیری پلیس اسرائیل با معترضان فلسطینی در راهپیمایی پرچم

درگیری پلیس اسرائیل با معترضان فلسطینی در راهپیمایی پرچم

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5403″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

درگیری پلیس اسرائیل با معترضان فلسطینی در راهپیمایی پرچم

با آغاز راهپیمایی پرچم یهودیان در منطقه بیت المقدس شرقی درگیری و تنش ها بالا گرفت و پلیس رژیم صهیونیستی با فلسطینی های معترض با این راهپیمایی درگیر شدند .

برای ایجاد امنیت در مسیر راهپیمایی پرچم حدود 2000 مأمور پلیس مستقر گشته و به گفته ارتش رژیم صهیونیستی سپر دفاع موشکی ( گنبد آهنین ) نیز برای مقابله با حملات احتمالی نوار غزه به حالت آماده باش در آمد .

فلسطینی های معترض نیز با تجمع در اطراف دروازه دمشق شهر قدیم بیت المقدس به این راهپیمایی اعتراض نموده و گفته می شود که در این درگیری حدود 17 نفر فلسطینی زخمی شده اند .

راهپیمایی پرچم نخستین آزمون سخت و دشوار نفتالی بنت , نخس وزیر جدید رژیم صهیونستی می باشد دو روز قبل نفتالی بنت جایگزین , بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیلی شد .

راهپیمایی در سالگرد اشغال قسمت شرقی بیت المقدس در سال 1976 برگزار می گردد در ابتدا این راهپیمایی به روز سه شنبه مؤکول شد اما با مخالفت های مقام امنیتی این رژیم و همچنین هشدار حماس به تعویق انداخته شد .

فلسطینی های معترض به راهپیمایی پوستر نفتالی بنت نخست وزیر وقت اسرائیل را به آتش کشیده و تظاهر کنندگان یهودی نیز پوسترهایی با مضمون « بنت دروغگو » را به دست گرفته بودند .

زیرا نتانیاهو قبل از اینکه قدرت را واگذار کند مجوز این راهپیمایی را به یهودیان ملی گرا در روز سه شنبه 15 ژوئن صادر کرده بود و دولت وقت نیز دوشنبه شب آن را تأیید نمود.

بنت , نخست وزیر کنونی اسرائیل از سیاستمداران راست گرای افراطی می باشد ولی دولت ائتلافی زیر نظر رهبری او از احزاب چپ و راست و برای نخستین بار یک حزب عرب تشکیل شده است .

عده ای از تظاهر کنندگان در اعتراض به ائتلاف نفتالی بنت با حزب های چپ گرا و عرب پوسترهایی به دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «بنت دروغگو » آقای نفتالی بنت قبل تر گفته بود که در چنین ائتلافی شرکت نمی کند .

درگیری های 11 روزه رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین که به کشته شدن بیش از 250 فلسطینی و 12 تن از اسرائیلیان منتهی شد که موجب نگرانی از شعله ور شدن مجدد خشونت ها گردیده و همچنین سازمان ملل هشدار داده که این اقدام تهدیدی برای آتش بس شکننده کنونی می باشد .

مقاومت فلسطین برگزار نمودن راهپیمایی پرچم را که مسیر آن از میان محله های عرب و مسلمان نشین بیت المقدس می گذر را محکوم کردند .

دولت وقت اسرائیل در روز دوشنبه با مسیر بازنگری شده این راهپیمایی موافقت نمود در صورتی که وارد منطقه مسلمان نشین بیت المقدس شرقی نشوند و راهپیمایان از محله معروف به بازار عرب ها عبور نمایند .

وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی عمر بار لو , برگزاری راهپیمایی پرچم را حقی دموکراتیو خواند اما نخست وزیر فلسطین , محمد اشتیه درباره پیامدهای خطرناک آن نیز هشدار داد .

گروه های دیگر فلسطینی و جنبش حماس همزمان با راهپیمایی پرچم اعلام ( روز خشم ) کردند .

چاپ پرچم اهتزاز با بهترین قیمت بازار

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *