اخبار

مراسم پایین کشیدن پرچم ناتو در افغانستان

مراسم پایین کشیدن پرچم ناتو در افغانستان

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5409″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سردرگمی از لغو ناگهانی یک مراسم پایین کشیدن پرچم ناتو در افغانستان

به گفته سه مقام به ان بی سی نیوز , نیروهای نظامی ناتو زیر نظر رهبری آمریکا در کشور افغانستان طی مراسمی که از قبل برنامه ریزی شده بود پایین آوردن پرچم همراه هم پیمانان ناتو را به منظور پیامی که این مراسم میفرستاده , لغو کرده اند . در ادامه به مشروح این خبر می پردازیم.

بر اساس برخی سایت های خبر گزاری و به نقل از پایگاه آکسیوس , طبق گفته این مقام ها این مراسم به پایین کشیده شدن پرچم قرار نبود نشانه به اتمام رسیدن مأموریت « حمایت قطع ناتو» باشد که در آن به نیروهای امنیتی افغانستان آموزش و کمک عرضه گردد هدف از این امر دادن فرصتی به 13 شریک ناتو برای گرد هم آمدن پیش از خروج سربازان ائتلاف بوده است .

این فعل بازتابی از بی اعتمادی و نگرانی در رابطه با مسأله خارج شدن نیروهای آمریکایی از کشور افغانستان می باشد طبق گزارشات ان بی سی سی , مقاطعه کاران نظامی در تلاش به منظور کسب راهنمایی بیشتر از طرف دولت بوده اند از طرفی نیز برخی از افغان ها از این امر نگرانند که گروه طالبان به محض خروج آمریکا صلاح و مهمات بیشتری را به دست آورند .

پایین کشیدن پرچم با برنامه ریزی قبلی همراه بوده است چرا که افسران ارشد نیروهای همپیمانان , برای پایین آوردن پرچم های کشورهایشان در محل ساختمان مقر این مأموریت برنامه ریزی کرده بودند تا ازاین طریق کمک های آنان را در افغانستان تصدیق نمایند .

از طرفی برخی مقام ها نیز این مراسم را به عنوان پایان یافتن مأموریت و تعطیل شدن محل دانستند که منجر به لغو شدن مراسم چند ساعت قبل از آنکه شروع گردد شد .

احتمال می رود که برگزاری این مراسم به یک روز دیگر مؤکول خواهد شد .

رئیس جمهور وقت آمریکا , جوبایدن , در ماه اوریل اعلام نمود که تمامی سربازان آمریکایی تا 11 سپتامبر آینده از کشور افغانستان خارج گردند اما آن طور که به نظر می رسد نیروهای ارتش آمریکایی ازآنچه برنامه ریزی شده است با سرعت بیشتری در حال خروج هستند طبق گزارشات ان بی سی نیوز و به گفته مقام های پنتاگون , این خارج شدن نظامیان احتمالا دو ماه زود تر از آنچه برنامه ریزی شده است صورت میگیرد .

اما از طرفی نیز افغانهایی که به عنوان مترجم و یا مقاطعه کار برای ارتش آمریکایی کار کرده اند از این بابت نگران بوده که بی اطمینانی پیرامون آمریکا بعد از خروج آنها از افغانستان این کشور را آسیب پذیر تر کند .

سفیر سابق آمریکا در افغانستان , رونالد نیومن , در مقاله ای در واشنگتن پست به این اشاره نمود , همچنان که افغان ها چشم به نشانه های مشهودی در رابطه با تداوم حمایت های وعده داده شده رئیس جمهور این کشور جو بایدن دارند اما آنچه مشاهده می شود شتاب کردن به سمت درب خروج و سکوت نمودن در قبال جزئیاتی که این وعده ها را واقعی می سازد می باشد .

خدمات تولید و چاپ پرچم مناسبتی با نما پرچم

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *