اخبار, چاپ پرچم

اعزام 60 هزار زائر اربعین قطعی شد

اعزام 60 هزار زائر اربعین

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5757″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اعزام 60 هزار زائر اربعین قطعی شد/ بازگشت از مرز مهران امکان پذیر است

به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین در رابطه با قطعی شدن 60 هزار زائر به عراق ؛ برای کاهش هزینه های توافق شد که زائران در برگشت از مرز مهران به کشور بازگردند .

به نقل از ایرنا حسین ذوالفقاری در نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در روز سه شنبه و در حضور خبرنگاران گفت : با همکاری وزیر خارجه در سفر نخست وزیر عراق به ایران ملاقات هایی با وی داشتیم در این ملاقات موضوعات تعیین و تکلیف نگردیده در خصوص اربعین مطرح و سریعا تیمی به عراق اعزام شد .

وی ادامه داد : ساعتی قبل آخرین درباره توافقات بحث گردید و به امضای طرفین رسید که مطابق با این توافق سهمیه زائران ایرانی به 60 هزار نفر افزایش و امروز نیز این توافقنامه نهایی گردید.

او گفت : شرط دو کشور برای اعزام به مراسم اربعین دریافت دو دز واکسن بوده و افراد شرکت کننده در این مراسم باید که دو دز را دریافت کرده باشند .

این مقام مسئول افزود : به گفته دولت عراق هنگام گرفتن ویزا حتما تست پی سی آر انجام شود اما با توجه به حد فواصل ویزا و تست پی سی آر زائرین می بایستی تست پی سی آر منفی را هنگام پرواز داشته باشند .

ذوالفقاری تصریح کرد : به گفته عراق هنگام برگشت زائران تست پی سی آر گرفته شود که هزینه بالایی داشت به همین دلیل وزارت بهداشت از تمام زائرینی که به کشور بر می گردند این تست را رایگان گرفته و افراد مبتلا نیز قرنطینه شوند .

وی گفت : مدت زمان ویزا یکماهه بوده و زائرین می توانند یک ماه به عنوان زائر در کشور عراق سفر کنند .

ذوالفقاری با توجه به اینکه در رابطه با رفتن به عراق از طریق مرز های زمینی توافقی صورت نگرفته گفت : توافق نمودیم به منظور کاهش هزینه ها برگشت زائران از طریق مرز مهران صورت بگیرد برای زائرانی که گذرنامه آنها در عراق گم شده نیز برگه های کنسولگری صادر می گردد .

این مقاو مسئول از مهم ترین مسائل را حمل مواد غذایی , بهداشتی و نیازهای موکب داران که عراق ممنوع نموده و گفت قرار شده سقف معینی امتیاز بگیریم برای همین راننده های کامیون باید که واکسیناسیون را انجام داده و تست پی سی آر منفی داشته باشند همچنین 3 روز قبل از اعزام شماره ماشین را اعلام نمایند .

وی با تأکید به اعزام 60 هزار زائر در مراسم اربعین افزود : زائران خارجی نمی توانند از مسیر ایران به عراق عبور کنند زیرا برخی از انها به دنبال عبور از مرز کشور به عراق هستند .

وی گفت : با توجه به توافقات صورت گرفته با وزیر عراق گمان نمی کنیم تعداد زائران افزایش یابد .

ذوالفقاری تصریح کرد : طی این مدت تعدادی از هموطنان به سمت مرز حرکت نموده اند در مرزها امکانات نداریم اما در بازگشت از مرز مهران امکانات فراهم می باشد .

ذوالفقاری در رابطه با نام نویسی در سامانه سماح ادامه داد : این سامانه در حال ثبت نام بوده و به کمیته زیر مجموعه حج و زیارت اسامی ارسال می گردد .

وی در بخشی از سخنانش نیز گفت : با هماهنگی وزارت بهداشت کد ملی افرادی که شبانه برای واکسیناسیون مراجعه می کنند را در اختیار راهنمایی و رانندگی قرار می دهد تا اعمال جریمه برای آنها صورت نگیرد .

خرید پرچم اربعین حسینی

اربعین از مراسمات مذهبی شیعان در ایام محرم است چهلمین روز از شهادت امام حسین ( ع ) اربعین است در این مراسم کاروان های زیادی حضور دارند و در همایش لربعین حسینی شرکت می کنند مهمترین ابزار برای افراد حاضر در این همایش استفاده از پرچم اربعین است که در آن شعار ها و نوشته هایی در خصوص ماه محرم و امام حسین ( ع) نوشته شده است اما چرا در مراسم اربعین از پرچم استفاده می شود ؟ بدین دلیل که از طریق این وسیله به راحتی می توان پیام سردار دشت کربلا را به گوش دنیا رساند نما پرچم تولی کننده انواع پرچم اربعین با بهترین متریال ساتن , جیر , مخمل , به صورت پلا کارد , پرچم های اهتزاز افقی و عمودی و همچنین  پرچم های روی کوله در ابعاد 25 الی 30 با بهترین کیفیت چاپی از جمله سیلک , دیجیتال و گلدوزی به همراه دسته آلومینیومی این آلمان را با مناسبترین قیمت به شما عزیزان ارائه می دهد .

چاپ پرچم اربعین در ابعاد مختلف

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *