اخبار

استرالیا حق کپی رایت پرچم بومیان /20 میلیون دلار

استرالیا حق کپی رایت پرچم بومیان

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6295″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

استرالیا حق کپی رایت پرچم بومیان /20 میلیون دلار

طراحی پرچم سیاه , زرد و قرمز رنگ بومیان نخستین بار برای رهبری تظاهرات سال 1971 میلادی صورت گرفت و این پرچم سنبل یکپارچگی و اتحاد بومیان کشور استرالیا تبدیل گشت .

در روز سه شنبه در خبری دولت استرالیا اعلام نمود که حق کپی رایت پرچم بومیان استرالیا را خریداری کرده است

بر اساس گزارش عصر ایران , مردم استرالیا از این به بعد می توانند به طور آزادانه از این پرچم استفاده نمایند .

توسط این اقدام این کشور , که بین تیم های ورزشی و جوامع محلی اختلاف وجود داشت و آن هم منع استفاده و کپی پرچم بود بر طرف شد .

از سال 1995 , پرچم بومیان به عنوان یکی از  اصلی ترین پرچم های این کشور به رسمیت شناخته شد و بر روی ورزشگاه های رسمی و یا ساختمان های ورزشی برافراشته می شد .

خبرگزاری فرانسه عنوان کرد : با نزدیک شدن به تعطیلات روز ملی دولت استرالیا , با هارولد توماس هنرمند بومی و کسی که این پرچم را طراحی کرده است مذاکره نمود , اعلام کرد که از این پس همگان نیز می توانند بدون مجوز و یا پرداخت هزینه کپی رایت از این پرچم  و یا طرح روی آن و زمین های ورزشی , آثار هنری و وب سایت ها استفاده نمایند .

هارولد توماس در رابطه با معامله خود با دولت این کشور بیان نمود : امیدوار هستم که این معامله برای شهروندان استرالیایی و همه مردم بومی این کشور موجب آرامش و راحتی باشد ؛ و بتوانند از پرچم اصلی و بدون محدودیت استفاده نمایند .

وی عنوان کرد : ممنونم از اینکه هنر من مورد تقدیر قرارگرفته و به مفهوم قدرت برای بسیاری از مردم این سرزمین است .

در شماره روز شنبه خود روزنامه “سیدنی موزینگ هرالد ” نوشت : هارولد توماس , پرچم سیاه , زرد و قرمز را برای نخستین بار در سال 1971 برای رهبری تظاهرات طراحی کرد و آن به بعد این پرچم به سنبل ونماد وحدت و نیز غرور بومیان استرالیا تبدیل شد .

به گفته این هنرمند این پرچم نشان دهنده تاریخ بی انتهای سرزمین و مردم ماست .

دولت این کشور برای حذف مجوز های کپی رایت که در اختیار تعداد معدودی از شرکت ها می باشد حدود 20 میلیون دلار پرداخت کرده و مجددا طراحی و تکثیر این پرچم از سال 2018 جنجال آفرین شده است .

در سال 2018 یکی از شرکت های غیر بومی  از خالق پرچم بخشی از حق کپی پرچم را خریداری کرد و برای استفاده از آن و یا تصویر آن در باشکاه های ورزشی , سازمان های دولتی و بهداشتی در خواست حق کپی نمود این موضوع موجب شد تا افراد زیادی بیخیال استفاده از آن شوند .

هم اکنون استفاده از این پرچم به گونه ای شبیه به پرچم ملی استرالیا اداره می شود اما می بایستی که با شیوه ای محترمانه با آن برخورد نمود و ان را محترم بر شمرد .

نخست وزیر این کشور گفت که هم اکنون می توان از این پرچم و یا تصویر آن بر روی پیراهن , وب سایت , نقاشی و لباس ورزشی و یا هر رسانه ای بدون مجوز و پرداخت هزینه استفاده کرد .

چاپ پرچم رومیزی تبلیغاتی در تهران

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *