بدرقه کاروان المپیک در جوار بلندترین پرچم ایران

المپیک در جوار بلندترین پرچم ایران

المپیک در جوار بلندترین پرچم ایران

دهم تیرماه برگزاری بدرقه کاروان المپیک در جوار بلندترین پرچم ایران

طبق پیشنهاد ستاد فرهنگی المپیک و با مد نظر قرار دادن زمان هفته المپیک مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بازی های توکیودر روز  دهم ماه تیر در منطقه عباس آباد برگزار می شود .

براساس برخی سایت های خبر گزاری , کمیته ملی المپیک مصمم است با همکاری شهرداری تهران همچنین موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر ( وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) برنامه های هفته المپیک در سال کنونی ویژه و گسترده تر از سال های گذشته بر گزار نماید تا در آستانه بازی های المپیک , گامی بلند به منظور ایجاد فضای المپیکی برداشته شود .

به همین منظور با پیشنهاد ستاد فرهنگی توکیو که مجری برنامه های فرهنگی کاروان اعزامی به توکیو می باشد , برنامه های این هفته به گونه ای پیش بینی گردیده که حسن ختام آن بدرقه این کاروان  و همچنین برگزاری مراسمی به خصوص , و ویژه برای آن می باشد .

2تیر ماه روزجهانی المپیک , مصادف با بیست و سوم ژوئن می باشد اما مطابق با پیشنهاد مطرح شده پنجم تا دهم تیرماه ویژه اجرای برنامه های هفته المپیک مد نظر قرار گرفته است تاروز پایانی ( 10 تیرماه ) نیز به برگزاری مراسم بدرقه کاروان ایران مختص شود .

گفته می شود که این مراسم با حضور یافتن ورزشکاران المپیکی و مربیان آنها در منطقه عباس آباد و در جوار بلندترین برج پرچم ایران برگزار شود این پرچم مشرف به مقبره الشهدا و باغ موزه دفاع مقدس می باشد که با برخورداری ا ز150 متر یکی از بلند ترین سه پرچم بلند جهان محسوب می شود و همین موضوع از جذابیت های مراسم بدرقه کاروان ایران در اراضی عباس آباد برای این دوره بازی های المپیک محسوب می شود .

به منظور برگزاری بخشی از بازی های المپیک و مراسم بدرقه کاروان ایران در اراضی عباس آباد هماهنگی های لازم با مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت نوسازی عباس آباد آقای سید محمد جازی به عمل آمده است .

مسئول ستاد فرهنگی المپیک توکیو , امیر عارف نیا در گفت و گو با برخی خبرگزاری ها گفت : در نشستی که چهارشنبه آینده با رئیس کمیته ملی المپیک و اعضای کادر سرپرستی کاروان ایران خواهیم داشت زمان و برنامه های پیشنهادی و مورد نظر را به منظور بدرقه کاروان مطرح و نهایی می کنیم .

مطابق با گفته های ایشان , بوستان ها و مراکز گردشگری اراضی عباس آباد نیز طی هفته المپیک محل برگزاری برنامه ها مختلف و متنوعی می باشد که به مناسبت این هفته مد نظر قرار گرفته شده است .

همچنین وی در مورد چهره های حاضر در این مراسم نیز یادآور شد که در این نشست , درباره شرکت کنندگان ساعت دقیق شروع مراسم , مدت زمان مراسم و در کل جزئیات آن تصمیم گیری می شود .

به این نکته نیز اشاره کنیم که این مراسم برای اولین بار است که در فضای روباز طراحی شده است .

چاپ پرچم اهتزاز با نما پرچم

امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ نما پرچم
ارسال از طریق واتساپ

تماس بگیرید