پرچم ولایت مداری باید همواره در جهان برافراشته باشد

پرچم ولایت مداری باید همواره در جهان برافراشته باشد

پرچم ولایت مداری باید همواره در جهان برافراشته باشد

پرچم ولایت مداری باید همواره در جهان برافراشته باشد

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه پرچم ولایت مداری باید همواره در دنیا برافراشته باشد عنوان کرد : مقدمه داشتن جامعه پاک حجاب  عفاف است .

به نقل از خبرگزاری مهر , در خطبه های نماز عید سعید قربان در بوشهر حجت الاسلام حسین دشتی به اهمیت این روز بزرگ اشاره نمود و افزود : از جمله اعمال این روز قربانی کردن حیوان است که این امر به مفهوم قربانی کردن حیوانیت انسان و تسلط داشتن به نفس خود می باشد .

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه قربانی در راه خدا به مفهوم هدیه دادن در راه حق می باشد گفت : پس از رمی شیطان در سرزمین وحی نویت به این میرسد که هدیه ای تقدیم حق گردد .

وی ادامه داد : حج ابراهیمی داستان تکراری حضرت ابراهیم , اسماعیل و هاجر می باشد آنچه آنها به نمایش گذاشتند جلوه ای از ایثار گری بود .

حجت الاسلام دشتی تصریح کرد : اعمال حج ابراهیمی موجب می شود که این ایثارگری در جهان پایدار بماند , قربانی در روز عید قربان در خارج از سرزمین وحی مستحب است .

وی با اشاره به اهمیت موضوع عفاف و حجاب و تأکید بر نهادیه شدن این فرهنگ در سطح جامعه عنوان کرد : مقدمه داشتن جامعه ای پاک حجاب و عفاف است .

امام جمعه موقت بوشهر خاطرنشان کرد : درست که حجاب و عفاف در زن و مرد از فروع محسوب می شود با این حال این امر در جامعه جهانی و کشور ما ایران به عنوان یک شعار و اصل به حساب می آید ؛ که علاوه بر بعد فردی بعد اجتماعی سیاسی نیز دارد .

عید غدیر خم عید ولایت است

حجت الاسلام حسین دشتی با تأکید بر اینکه باید پرچم ولایت مداری همواره در جهان برافراشته باشد افزود : نجات جهان امروز در گرو ولایت مداری و ولایت اهل بیت ( ع ) می باشد .

وی ادامه داد : ولایت حقیقتی ناشناخته از ولایت الهی که ابراهیم وار می بایستی که در برابر آن تسلیم بود تا ولایت رسول الله , اهل بیت علیه السلام و ولایت فقهای بزرگواری که خداوند دستور دادند ما از آنها پیروی کنیم و در حقیقت اینها استمرار ولایت الهی می باشند .

ایشان افزودند : پرچم ولایت امروز به دست ما ایرانیان و به دست ولایت فقیه می باشد و ما باید این پرچم را همواره برافراشته نگه بداریم .

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه همزمان با عید قربان دهه ولایت آغاز و تا عید غدیر خم ادامه دار است گفت : عید غدیر خم عید ولایت بوده و بر زنده ماندن نام علی و اولاد علی ( ع ) تأکید دارد ؛ باید این روز را گرامی داشت .

وی در اشاره به جهانی شدن اربعین که نمادی از ولایت مداری است افزود : گرامی داشتن عید غدیر و برگزاری جشن و سرور و اطعام فقرا مورد تأکید امام اول شیعیان حضرت علی بوده و این سنت ها باید هر چه باشکوه تر برگزار شود .

چاپ پرچم تشریفات ایران

امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ نما پرچم
ارسال از طریق واتساپ

تماس بگیرید