اخبار

آیا پرچم و سرود ملی مصر تغییر می کند ؟

آیا پرچم مصر تغییر میکند

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6907″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

آیا پرچم و سرود ملی مصر تغییر می کند ؟

بر اساس گزارش از وبلاگ جزیره ؛ از زمانی که در یکی از سخنرانی های خود عبد الفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در سال گذشته از اصلاح جمهوری جدید استفاده نمود ، در محافل سیاسی تغییر پرچم این کشور و نشان سیاسی مطرح شده است .

به نقل از خبرگزاری مهر و بر اساس گزارش الجزیره از هنگامی که رئیس جمهور مصر عبد الفتاح السیسی در سال پیش در یکی از سخنرانی های خود استفاده از اصلاح « جمهوری جدید » نمود در ماه های اخیر استفاده از این مفهوم از طریق سیاستمداران مصری و اهالی رسانه به خود شکل گسترده ای گرفته است .

در همین رابطه اخیرا نظراتی مطرح گردیده که  تغییر پرچم و نشان دولت مصر به تناسب با خصوصیات جمهوری جدید را می رساند .

در نگاه اول ممکن است که برای برخی اینطور به نظر برسد که تغییر نشان دولت مصر و تغییر پرچم و یا حتی تغییر سرود ملی مصر تکان دهنده و عجیب باشد به ویژه اینکه نشان فعلی و پرچم حدودا 40 سال است که هیچ گونه تغییری همراه نداشته است اما با نگاهی به صفحات تغییر مصر می توان دریافت که این نشانه در طول 200 سال گذشته با متغیر شدن شرایط سیاسی حاکم چندین بار شاهد تغییراتی بوده است .

پرچم ملی در کشور مصر یکی از مهم ترین نمادهای کشور به شمار می آید که از حمایت قانونی برخوردار بوده و مورد احترام قرار میگیرد ماده 223 قانون اساسی کشور مصر بیانگر ان است که توهین به پرچم مصر جرم بوده و مجازات قانونی را در پی خواهد داشت ؛ قانون اساسی تعیین کننده شکل و طرح پرچم است اما قرار دادن نشان دولتی و سرود ملی بر عهده قانون است .

لازم به ذکر است که نشان دولتی این کشور و پرچم مصر چندین مرحله تاریخی را سپری کرده و این موضوع بیانگر واقعیت مراحل تاریخی کشور مصر می باشد .

چاپ پرچم ملل در  ابعاد دلخواه مشتری

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *