اخبار

نقش بندی پرچم فلسطین بر بازوبند کاپیتانی تیم های عربی در جام جهانی قطر

نقش بندی پرچم فلسطین بر بازوبند کاپیتانی تیم های عربی در جام جهانی قطر

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”7115″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نقش بندی پرچم فلسطین بر بازوبند کاپیتانی تیم های عربی در جام جهانی قطر

تعدادی از فعالت عرب در شبکه های اجتماعی از کاپیتان تیم های فوتبال کشورهای عربی درخواست نمودند تا در جام جهانی قطر با بازوبندهای منقش شده به پرچم فلسطین شرکت نمایند .

به نقل از ایرنا خبرگزاری ” سما ” فلسطین در روز دوشنبه نوشت : پس از اینکه کاپیتان های تیم های فوتبال اروپایی عنوان کردند در جام جهانی قطر بازوبندهایی که نشان از حمایت از کمپین های خاص سیاسی یا ایدئولوژیک دارد را در دست خواهند کرد ؛ در شبکه اجتماعی توئیتر  فعالان عرب نیز از تیم های خود درخواست نمودند تا با بازوبندهای کاپیتانی منقش به پرچم فلسطین در این مسابقات حضور یابند .

چهارشنبه گذشته تیم فوتبال انگلیس عنوان کرد که به کمپین ضد تبعیض که تا به حال 9 تیم اروپایی در آن حضور دارند و در جام جهانی قطر با بازوبندی که معنی خاصی دارد شرکت خواهد داشت ملحق شده است .

عصر روز شنبه کاپیتال تیم فوتبال انگلیس  « هاری کین » مقابل ایتالیا در لیگ ملت های اروپا از این بازوبند استفاده کرده بود .

کاربران توئیتر در این پیوند از سه روز گذشته هشتک « # شارة – قیادة- فلسطین »  ( بازوبند – کاپیتان – فلسطین ) را راه اندازی نموده و از کاپیتان تیم های عربی درخواست نمودند که برای ابزار همدلی و همبستگی با موضوع فلسطین و پیوند دادن به آنها به سرتاسر جهان در چنین محفل بین المللی بازوبند منقش شده به پرچم فلسطین را به دست کرده و در ورزش معیار های دو گانه غرب را محکوم نمایند .

کاربری توئیتر کرد : ما قصد داریم که خواستمان به تمام تیم های عربی مغرب , تونس , عربستان و قطر برسد ؛ انتظار داریم که بر روی بازوبند کاپیتان شما پرچم فلسطین باشد ؛ فصد آنها این است که پیام زهرآگین خود را به جام جهانی رسانده و قصد ما این است که جنایشتان در فلسطین را به آنها متذکر شویم .

کاربر کویتی نیز در توئیتر نوشت : کاش بازوبند حمایت از فلسطین را تیم های عربی بر بازو ببندند؛ سبحان الله تناقض در اینجاست که آنها خواستار عدم دخالت سیاست در ورزش بوده اما نخستین کسانی هستند که آن را نقض می کنند .

کاربر فلسطینی نیز با نام مالک جمعه عنوان کرد : ما هم باید با رساندن این خواسته از همه تیم های عربی که پرچم فلسطین را بر بازوبند کاپیتانی خود منقش می کنند نقش آفرینی نماییم .

کاربر اردنی نیز افزود : همانگونه که با همه اشکال اروپایی ها حامی اکراین هستند ما هم باید این پیام را به کلیه تیم های عربی و بازیکنان عرب برسانیم تا بازوبند کاپیتانی را برای حمایت از فلسطین به تن کنند .

مهندس مصری  « مصطفی شوکی » در توییتی گفت : از آنجا که کاپیتان تیم لهستان « لیواندووسکی » پرچم اکراین را به بازو می بندد پس چرا ما با بستن بازوبند کاپیتانی منقش به پرچم فلسطین برای تیم های عربی کمپین رسانه ای راه اندازی نکنیم ؟

وی خطاب به کاربران شبکه های اجتماعی ادامه داد : شما شروع به اشتراک گذاری این نشان کنید و به امید خدا صدای ما به گوش خواهد رسید تا موضوع معیارهای دوگانه غرب را برملا کند .

بر اساس این گزارش تا به حال از سوی فدراسیون بین المللی فوتبال ( فیفا ) هیچ تصمیمی رسمی مبنی بر اینکه آیا کاپیتان تیم های اروپایی اجازه دارند تا از بازوبند کاپیتانی اعلام شده استفاده نمایند یا خیر  صادر نشده است .

چاپ پرچم تشریفات  در تهران

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *