اخبار

بیست و چهارمین نمایشگاه بین الملی فرش دستباف  اصفهان 1400

بیست و چهارمین نمایشگاه بین الملی فرش دستباف اصفهان 1400

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6230″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

بیست و چهارمین نمایشگاه بین الملی فرش دستباف  اصفهان 1400

در روزهای 29 دیماه الی 4 بهمن ماه 1400 نمایشگاه بین المللی اصفهان به مدت 6 روز میزبان بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف خواهد بود .این نمایشگاه واقع در کمربندی شرق و روبه روی منطقه روشن دشت می باشد .

به نقل از خبرگزاری ایرنا از استان اصفهان در این نمایشگاه 150 شرکت و مؤسسه فعال در حوزه های مرتبط با فرش دستباف حضور داشته و  جلوه هایی زیبا و چشمنواز از هنر دست قالیبافان و فعالان حوزه فرش دستباف را به رخ باز دید کنندگان می کشانند .

نمایشگاه فرش دستباف در اصفهان هنر دست قالی بافان و فعالان حوزه های تولید , بازرگانی , فرش بافان , طراحان و نقاشان , مرمت کاران و نیز رفوگران فرش های دستباف در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد داد و نیز زمینه ای ایجاد خواهد نمود که افراد علاقه مند به این حوزه با بروز ترین و زیباترین تولیدات فرش دستباف آشنا شوند .

این نمایشگاه 15هزار متر مربع وسعت داشته و افراد فعال در این حوزه از سایر استان های کشور از جمله ؛ آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی , اصفهان ,خراسان شمالی ,  خراسان رضوی , فارس , قم , گلستان , تهران , چهارمحال بختیاری و نیز استان کردستان حضور خواهند داشت .

افراد شرکت کننده از استان اصفهان در این نمایشگاه حدود 77درصد بوده و از سایر استان ها نیز حدود 23 درصد از شرکت کنندگان می آیند تا در این مکان فعالیت خود را در معرض دید قرار دهند .

برگزاری این نمایشگاه در حالی است که برپایی مستمر 23 دوره پیشین , نمایشگاه اصفهان را تبدیل  به یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین نمایشگاه ها در ایران تبدیل کرده است در این بین یکی از اصلی ترین اهداف برگزاری 24 نمایشگاه فرش دستباف اصفهان توجه به موضوع صادرات می باشد .

از دیگر اهداف مهم برگزاری این نمایشگاه , توسعه فروش داخلی , معرفی هرچه بیشتر ظرفیت های این بخش اقتصادی برنامه ریزی به منظور حل مشکلات و تحلیل و بررسی نقاط ضعف این صنعت و ایجاد بسترهایی درست برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی همچنین ایجاد  زمینه کارآفرینی , آشنایی دست اندرکاران با محصولات , ایجاد فضای رقابتی سالم بین تولیدکنندگان داخلی برای بالابردن کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده می باشد .

به دلیل ارزش افزوده بالای فرش های دستباف میزان کارآفرینی و کسب درآمدهای ارزی برای کشورمان , این فرش ها از گذشته تا کنون مورد توجه همه اقشار جامعه و مسؤلین بوده است؛ ارزش هنری فرش های دستباف ایران صد ها سال است که مزین کننده موزه های معروف دنیاست بوده و بر اهمیت آن می افزاید .

شرکت بین المللی اصفهان با ایجاد بستری مناسب برای فراهم کردن مقدمات برگزاری نمایشگاه فرش های دستباف و معرفی فرش ایران در این مکان , کمک شایانی به بازاریابی آن می نماید این امر باعث می شود که وضعیت صادرات فرش بهبود یافته و شرایطی برای معرفی هنر دست صنعت گران ایرانی فراهم گردد .

چاپ پرچم تشریفات ایران

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *