مقالات مفید

پرچم عربستان سعودی

پرچم عربستان

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

پرچم عربستان سعودی

بزرگترین کشور در غرب اسیا کشور عربستان سعودی که مفهوم ان بادیه نشینان خوشبخت می باشد این کشور از شمال با عراق , اردن و کویت , از سمت شرق با امارات متحده عربی قطر و خلیج فارس , از جنوب با یمن و از سمت غرب نیز با دریای سرخ همسایه می باشد , پایتخت این کشور ریاض , زبان عربی , واحد پول ریال سعودی و دین مرد این کشور اسلام (سنی) نیز است پرچم این کشور نیز دارای تناسب 2:3 با زمینه ای به رنگ سبز که کلمه لا اله الا الله محمد رسول الله در مرکز آن نقش بسته و نیز یک شمشیر در پایین و زیر کلمات به حالت افقی قرار گرفته است پرچم عربستان سعودی در 15 مارس 1973 میلادی به رسمیت شناخته شد .

  • معنی پرچم عربستان
  • شهرهای مهم عربستان
  • نشان ملی عربستان
  • پادشاهان عربستان
همه چیز درباره پرچم ایران

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3783″ img_size=”500*500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

معنی پرچم عربستان

پرچم عربستان با زمینه ای سبز و منقش به کلمه لا اله الا الله محمد رسول الله و همچنین وجود تصویر یک شمشیر افقی در زیر آن میباشد , رنگ سبز پرچم به مفهوم دین اسلام  ورنگ محبوب پیامبر می باشد و همچنین کلمه لا اله الا الله محمد رسول الله معنای عدالت را می رساند و همچنین نشان عبدالعزیز ابن سعود , وی اولین پادشاه عربستان سعود بود . این پرچم به عنوان پرچم های زمینی , دریایی کشوری و نظامی کاربرد دارد .و تنها در مراسمات رسمی این کشور استفاده می شود .

شهرهای مهم عربستان سعودی

شهر های مهم عربستان سعودی عبارتند از , ریاض , جده , مکه , مدینه , قطیف , خمیس مشیط , طائف و دمام که از شهر های مهم این کشور به شمار می آیند .

نشان ملی عربستان

نشان ملی عربستان  شمشیر و یک نخل سبز رنگ  می باشد که دوشمیر افتاده بر روی هم و در بالای آن نخل درخت خرما قرار گرفته است .

پادشاهان عربستان

پادشاهان عربستان  در طول تاریخ, محمد بن سعود , خالد بن عبدالعزیز آل سعود , عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود , فیصل بن عبدالعزیز آل سعود , سعود بن عبدالعزیز آل سعود , فهد بن عبدالعزیز آل سعود , ملک عبدالعزیز و سلمان بن عبدالعزیز آل سعود می باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 4 Average: 4.3]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.