مقالات مفید

پرچم عربستان سعودی

پرچم عربستان

پرچم عربستان سعودی

پرچم عربستان

بزرگترین کشور در غرب اسیا کشور عربستان سعودی که مفهوم ان بادیه نشینان خوشبخت می باشد این کشور از شمال با عراق , اردن و کویت , از سمت شرق با امارات متحده عربی قطر و خلیج فارس , از جنوب با یمن و از سمت غرب نیز با دریای سرخ همسایه می باشد , پایتخت این کشور ریاض , زبان عربی , واحد پول ریال سعودی و دین مرد این کشور اسلام (سنی) نیز است پرچم این کشور نیز دارای تناسب 2:3 با زمینه ای به رنگ سبز که کلمه لا اله الا الله محمد رسول الله در مرکز آن نقش بسته و نیز یک شمشیر در پایین و زیر کلمات به حالت افقی قرار گرفته است پرچم عربستان سعودی در 15 مارس 1973 میلادی به رسمیت شناخته شد .

  • معنی پرچم عربستان
  • شهرهای مهم عربستان
  • نشان ملی عربستان
  • پادشاهان عربستان
همه چیز درباره پرچم ایران

معنی پرچم عربستان

پرچم عربستان با زمینه ای سبز و منقش به کلمه لا اله الا الله محمد رسول الله و همچنین وجود تصویر یک شمشیر افقی در زیر آن میباشد , رنگ سبز پرچم به مفهوم دین اسلام  ورنگ محبوب پیامبر می باشد و همچنین کلمه لا اله الا الله محمد رسول الله معنای عدالت را می رساند و همچنین نشان عبدالعزیز ابن سعود , وی اولین پادشاه عربستان سعود بود . این پرچم به عنوان پرچم های زمینی , دریایی کشوری و نظامی کاربرد دارد .و تنها در مراسمات رسمی این کشور استفاده می شود .

شهرهای مهم عربستان سعودی

شهر های مهم عربستان سعودی عبارتند از , ریاض , جده , مکه , مدینه , قطیف , خمیس مشیط , طائف و دمام که از شهر های مهم این کشور به شمار می آیند .

نشان ملی عربستان

نشان ملی عربستان  شمشیر و یک نخل سبز رنگ  می باشد که دوشمیر افتاده بر روی هم و در بالای آن نخل درخت خرما قرار گرفته است .

پادشاهان عربستان

پادشاهان عربستان  در طول تاریخ, محمد بن سعود , خالد بن عبدالعزیز آل سعود , عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود , فیصل بن عبدالعزیز آل سعود , سعود بن عبدالعزیز آل سعود , فهد بن عبدالعزیز آل سعود , ملک عبدالعزیز و سلمان بن عبدالعزیز آل سعود می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *