نشان وزارت امور خارجه در آستانه دویست سالگی

نشان وزارت امور خارجی

نشان وزارت امور خارجی


نشان وزارت امور خارجی در آستانه دویست سالگی

در دویستمین سال سالگرد تاسیس وزارت خانه ایران وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی از نشان و پرچم جدید رونمایی کرد .وزارت امور خارجه اولین وزارتخانه  در ایران که تاسیس آن به سال 1200 بر می گردد در ابتدای تاسیس به سازمان امور خارجی و دفترخانه غربا معروف بود , در روز پنجشنبه نشان و پرچم جدید توسط اداره کل اخبار و امور سخنگوی وزارتخانه  انتشار یافت , عناصر اصلی نشان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تلفیقی از آرم جمهوری اسلامی و ستاره هشت پر اسلامی می باشد . همراه  گروه تبلیغاتی نما پرچم باشید با نشان وزارت امور خارجی در آستانه دویست سالگی

تولید و چاپ انواع پرچم تشریفات
نشان وزارت امور خارجی

عناصر اصلی نشان وزارت امورخارجه

آرم جمهوری اسلامی ایران

نشان وزارت امورخارجه کشور ,از آرم جمهوری اسلامی ایران که نام مقدس الله و ستاره هشت پر اسلامی الهام گرفته , آرم جمهوری اسلامی ایران در بین رسانه های جهان و دولت ها شناخته شده می باشد .

ستاره هشت پر اسلامی

در فرهنگ ایران و اسلام ستاره هشت پر شناخته شده است از همنشینی و افتادن دو مربع بر روی هم به وجود آمده است این ستاره در طرح ها و نقش های تزئینی اسلامی نیز کاربرد دارد .

با توجه به جایگاه میانه جغرافیایی و فرهنگی ایران , که کشوری به پاخواسته مستقل و مقاوم است و همچنین گشوده به سمت شرق و غرب عالم , پرچم و نشان جدید وزارتخانه از شخصیتی معاصر و به روز شده از فرهنگ اسلامی و ایرانی می باشد .

ویژگی های نشان وزارت امورخارجه

  • جایگاه میانه جغرافیایی و فرهنگی ایران ( در طول تاریخ ایران پلی جغرافیایی و فرهنگی بین شرق و غرب در جهان بوده است ).
  • کشوری به پا خواسته , مستقل و مقاوم (بلند قامتی و استواری محور اصلی نشان یاد آور رشد و مقاومت ایران است ).
  • گشوده به سمت شرق و غرب عالم (نشان جدا از اینکه بیان تعامل با شرق و غرب است گویای ارتباط با همسایگان این کشور و انحنای طرفین ان نیز تداعی کننده کل جهان و گویای نشان جمهوری اسلامی ایران می باشد )
امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 1 Average: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ نما پرچم
ارسال از طریق واتساپ

تماس بگیرید