اخبار

نشان وزارت امور خارجه در آستانه دویست سالگی

نشان وزارت امور خارجی

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

نشان وزارت امور خارجی در آستانه دویست سالگی

در دویستمین سال سالگرد تاسیس وزارت خانه ایران وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی از نشان و پرچم جدید رونمایی کرد .وزارت امور خارجه اولین وزارتخانه  در ایران که تاسیس آن به سال 1200 بر می گردد در ابتدای تاسیس به سازمان امور خارجی و دفترخانه غربا معروف بود , در روز پنجشنبه نشان و پرچم جدید توسط اداره کل اخبار و امور سخنگوی وزارتخانه  انتشار یافت , عناصر اصلی نشان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تلفیقی از آرم جمهوری اسلامی و ستاره هشت پر اسلامی می باشد . همراه  گروه تبلیغاتی نما پرچم باشید با نشان وزارت امور خارجی در آستانه دویست سالگی

تولید و چاپ انواع پرچم تشریفات

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3763″ img_size=”500*500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

عناصر اصلی نشان وزارت امورخارجه

آرم جمهوری اسلامی ایران

نشان وزارت امورخارجه کشور ,از آرم جمهوری اسلامی ایران که نام مقدس الله و ستاره هشت پر اسلامی الهام گرفته , آرم جمهوری اسلامی ایران در بین رسانه های جهان و دولت ها شناخته شده می باشد .

ستاره هشت پر اسلامی

در فرهنگ ایران و اسلام ستاره هشت پر شناخته شده است از همنشینی و افتادن دو مربع بر روی هم به وجود آمده است این ستاره در طرح ها و نقش های تزئینی اسلامی نیز کاربرد دارد .

با توجه به جایگاه میانه جغرافیایی و فرهنگی ایران , که کشوری به پاخواسته مستقل و مقاوم است و همچنین گشوده به سمت شرق و غرب عالم , پرچم و نشان جدید وزارتخانه از شخصیتی معاصر و به روز شده از فرهنگ اسلامی و ایرانی می باشد .

ویژگی های نشان وزارت امورخارجه

  • جایگاه میانه جغرافیایی و فرهنگی ایران ( در طول تاریخ ایران پلی جغرافیایی و فرهنگی بین شرق و غرب در جهان بوده است ).
  • کشوری به پا خواسته , مستقل و مقاوم (بلند قامتی و استواری محور اصلی نشان یاد آور رشد و مقاومت ایران است ).
  • گشوده به سمت شرق و غرب عالم (نشان جدا از اینکه بیان تعامل با شرق و غرب است گویای ارتباط با همسایگان این کشور و انحنای طرفین ان نیز تداعی کننده کل جهان و گویای نشان جمهوری اسلامی ایران می باشد )

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *