چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن


چاپ سابلیمیشن چیست ؟

چاپ سابلیمیشن نوعی چاپ حرارتی می باشد و یکی از بهترین روش های چاپ عکس بر روی اشیا است بدین گونه که جوهر از کاغذی مخصوص بر روی جنس مورد نظر انتقال پیدا می کند از ویزگی های این روش چاپ این است که قابل شست و شو بوده و به راحتی پاک نمی شود این نوع چاپ را می توان روی اکثر وسایل مانند , پارچه , تیشرت , چوب , لیوان , قاب گوشی و وسایلی از این قبیل به کار برد چاپ سابلیمیشن دارای کفیت بالا و در سریع ترین زمان ممکن انجام می گیرد .

  • ویژگی های چاپ سابلیمیشن
  • چاپ سابلیمیشن بر روی پارچه
  • معایب چاپ سابلیمیشن
تولید انواع پرچم رومیزی تبلیغاتی
چاپ سابلیمیشن

ویژگیهای چاپ سابلیمیشن

از ویژگی های چاپ سابلیمیشن می توان به چند مورد اشاره کرد از جمله , دارای کیفیت و ماندگاری بالا و همچنین هزینه مناسب می باشد , می توان از این نوع چاپ روی سطوح منحنی و صاف به کار برد , با طرح ها و رنگ های متنوع روی اجسامی سخت مانند لیوان , جاسوئیچی , آینه , لیوان و….به چاپ رساند , قابلیت چاپ به صورت تک رنگ را دارد, هزینه دستگاه این نوع چاپ پایین می باشد .

چاپ سابلیمیشن بر روی پارچه

در چاپ سابلیمیشن بر روی پارچه تیشرت با وسایل دیگر , مواد ورنگ در دمای 180 درجه مستقیما از حالت جامد به گاز تبدیل نمود و می توان تصویر چاپ شده را از روی کاغذ به وسیله مورد نظر منتقل کرد , برای چاپ سابلیمیشن جنس پارچه یا تیشرتی که چاپ روی آن انجام می شود بسیار مهم است که با کیفیت باشد در غیر این صورت پس از مدتی در هنگام شست و شو رنگ چاب شده از جدا شده و از بین می رود.

معایب چاپ سابلیمیشن

در نوع چاپ سابلیمیشن 5 مشکل معمول و رایج وجود داردکه عبارتند از

1 – نوار نوار شدن , به خاطر خشک شدن جوهر پرینتر پیش می اید

2- مشکلات رطوبت , وقتی جوهر توسط پرس حرارتی به سرعت بخار می شود امکان  دارد این اتفاق رخ دهد که جوهر از جای خود حرکت کند .

3- سایه اندازی و گاز شدن

اگر کاغذ کمی حرکت کند سایه و یا گاز شدن روی ان به وجود می آورد

.4- رنگ های خروجی نادرست ,

در چاپ سابلیمیشن رنگ های خروجی که از پرینتر خارج می شود در طول پروسه عوض شده و رنگ نهایی نمی باشد

.5- خطوط ترنسفر بر روی پارچه

در سابلیمیشن باید به این توجه داشت که پارچه های مختلف تنظیمات گوناگونی دارند ترانسفر خطوطی محو در پارچه که به لبه های ورق ترنسفر در پرس مربوط است برای مقابله با ان باید پرس حرارتی تنظیم شود .زیرا یه دلیل ذوب شدن فیبر لباس با لبه ورق ایجاد می شود .

امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 1 Average: 5]

خدمات چاپ

چاپ سابلیمیشن بر روی پارچهمعایب چاپ سابلیمیشن

یک دیدگاه

Call Now Button
پشتیبانی نما پرچم
ارسال به مدیریت