مقالات مفید

پرچم تشریفات چیست؟

پرچم تشریفات چیست؟

پرچم تشریفات چیست؟

پرچم تشریفات، یکی از عناصر اصلی تزئینات رسمی در رویدادهای مختلف است. این پرچم‌ها معمولاً در مراسم‌های رسمی مانند مجالس ترحیم ، روزهای ملی و رویدادهای دیپلماتیک استفاده می‌شوند و به عنوان نمادی از احترام و ارزشمندی برای مهمانان شرکت کننده در مراسم، به نمایش گذاشته می‌شوند. پرچم تشریفات، معمولاً با اندازه و طرح خاصی ساخته می‌شود و برای استفاده در مراسم‌های مختلف، توسط یک نفر با یک بازویی حمل می‌شود. طرح پرچم تشریفات معمولاً با توجه به نوع مراسم و اهداف آن، تغییر می‌کند. این پرچم‌ها ممکن است شامل رنگ‌ها، شعارها، تصاویر و عناصر مختلفی باشند که به نمایش گذاشتن مهمانان احترام و تقدیر را به ارمغان می‌آورد.

پرچم تشریفات چیست؟

در بسیاری از کشورها، پرچم تشریفات به عنوان یک عنصر اساسی در مراسم‌های رسمی استفاده می‌شود. در برخی کشورها، ممکن است پرچم تشریفات به همراه پرچم ملی به کار گرفته شود. همچنین، در بسیاری از مراسم‌های رسمی، پرچم تشریفات همراه با پرچم‌های دیگر که نماینده کشورهای مختلف هستند، نیز به کار می‌رود.

پرچم تشریفات، یکی از عناصر اصلی تزئینات رسمی در رویدادهای مختلف است. این پرچم‌ها، به عنوان نمادی از احترام و ارزشمندی برای مهمانان شرکت کننده در مراسم، به نمایش گذاشته می‌شوند. در ادامه، به بررسی انواع مختلف پرچم تشریفات می‌پردازیم.

پرچم تشریفات ملی

پاین نوع پرچم تشریفات، به عنوان نماد ملی در مراسم‌های رسمی استفاده می‌شود. پرچم تشریفات ملی، معمولاً با اندازه و طرح خاصی ساخته می‌شود و روی آن نشان‌های مختلفی از جمله نشان ملی و شعار کشور وجود دارد.

پرچم تشریفات ملی
پرچم تشریفات دیپلماتیک

پرچم تشریفات دیپلماتیک

این نوع پرچم تشریفات، به عنوان نمادی از حضور نمایندگان دیپلماتیک در مراسم‌های رسمی استفاده می‌شود. پرچم تشریفات دیپلماتیک، معمولاً با رنگ‌های مختلف و نمادهای مربوط به کشور مربوطه ساخته می‌شود.

پرچم تشریفات نظامی

این نوع پرچم تشریفات، در مراسم‌های نظامی و ارتشی به عنوان نمادی از ارزشمندی و احترام به نیروهای نظامی به کار می‌رود. پرچم تشریفات نظامی، معمولاً با رنگ‌ها و نمادهای مربوط به نیروهای مسلح ساخته می‌شود.

پرچم تشریفات نظامی
پرچم تشریفات فرهنگی

پرچم تشریفات فرهنگی

 این نوع پرچم تشریفات، در مراسم‌های فرهنگی کاربرد دارد . مانند رویداد ها همایش ها و ایونت های معرفی محصول و … ممولا لوگو و شعار تبلیغاتی و یا شعار انجام مسئولیت اجتماعی روی این پرچم چاپ می شود

جهت مشاوره چاپ پرچم تشریفات تماس بگیرید

انواع پرچم تشریفات

پرچم تشریفات ساتن:

این نوع پرچم همانطور که از نام ان پیداست از جنس ساتن است که در دو طرق ان چاپ انجام میشود و دارای جلوه و زیبایی خاص است.

چاپ پرچم تشریفات ساتن ریشه دار ، یکی از مرسوم ترین سری پرچم تشریفات می باشد که به دلیل کیفیت و وضوح تصویر خوب و وزن کم بسیاری از سازمان ها از آن استفاده می کنند

پرچم تشریفات ساتن مات دورو

پرچم تشریفات لمینت :

در این نوع پرچم زیر لایه ساتن یک لایه لمینت می شود و این امر باعث حالت بهتر ایستادگی پرچم می شود . به این نوع پرچم پرچم تشریفاتی مخروطی نیز گفته می شود . این نوع چاپ چاپ سابلیمیشن می باشد . این نوع چاپ بالاترین ماندگاری و کیفیت را دارا می باشد.

پرچم تشریفات مخروطی لمینتی

پرچم تشریفات مخمل:

جنس این نوع پرچم از نوع مخمل و یا جیر می باشد . دارای جلوه ای بسیار رسمی می باشد و مناسب مراسم های رسمی و مذهبی است . چاپ روی این نوع پرچم  با روش دیجیتال سیلک و لیزر قابل انجام است.

پرچم تشریفات مخمل با پایه پنجه شیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *