اخبار

بزم پرچم کردها در دیدار با رئیس جمهور

بزم پرچم کردها در دیدار با رئیس جمهور

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6773″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

بزم پرچم کردها در دیدار با رئیس جمهور

«هه لپرکی » برای کردها تنها یک رقص محسوب نمی شود آنها در این پایکوبی بزم و رزم را در هم آمیختند و در نخستین دیدار با رئیس جمهورشان , همراه با پرچم سه رنگ ایران بزمی دیگر را به نمایش گذاشتند .

به نقل از ایرنا امارها حاکی از ان است که کردها قرار گرفته در قعر جدول توسعه و در صدر جدول محرومیت و نیز کمبودهای اقتصادی هستند , استانی که ظرفیت خدادادیشان بیش از حد تصور است اما رئیس جمهور معتقد است که از آن بهره برداری درستی صورت نگرفته است .

اوایل هفته سوم تیرماه خبری در تابستان رسانه ای کردستان عنوان شد ” کردستان جمعه مقصد بیست و هفتیمن سفر رئیس جمهور است ” پس از تحقق یافتن این سفر مهمان نوازی کردها نثار هیئت دولت سیزدهم شد .

محل برگزاری دیدار مردمی دکتر رئیسی  که راه های منتهی به 22 گولان بود شلوغ و مسدود بود اما پیاده از میدان لشگر و چهارراه حاجی آباد مردم خود را به محل مورد نظر می رساندند , پشت درب ورزشگاه جمعیت زیادی منتظر ورود بودند تا پس از تشریفاتی امنیتی به سالن بروند , در خیابان رو به روی ورزشگاه اتوبوس هایی پارک کرده بودند که مردم را از قسمت های مختلف شهر به اینجا اوردند تا خیابان منتهی به 22 گولان ترافیک کمتری داشته باشد .

مردم از گوشه و کنار شهر و از دور و نزدیک خود را به سالن 6 هزار نفری 22 گولان رساندند تا بگویند که زیر گرانی ها کمرشان خم شده اما به ابروی انقلابی بودنشان خم نمی آورند .

چاپ پرچم ساحلی بادبانی

پرچم های دستی کوچک با هر بار پخش موسیقی کردی و آهنگ های حماسی بر روی دست های مردم به اهتزاز در می آمد تا تیری باشد به چشم دشمنان و آنهایی که می خواهند ایرانی ترین قوم را از ایران جدا بدانند .

درون سالن شور و غوغایی برپا بود و از ” خاکی جوان ” کردستان نغمه ها به گوش می رسید و هر بار با اوج موسیقی مردم میانسالی با پسری نوجوان همراه با پرچم ایران چوپی گرفته و به عشق وطن پای کوبی می کردند .

هماهنگی حرف های روستاییان با اظهارات رئیس جمهور حاکی از آن بود که رئیس جمهور با شناخت کامل از مشکلات کردستان به این استان آمده است .

رئیس جمهور بر این موضوع تأکید نمود که باید راه های ماندگاری روستاییان در روستا را فراهم کردو در این باره افزود : هر جا که لازم است باید وارد عمل شد و در این خصوص دولت و بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات به کشاورزان هستند .

محیا بودن بازار فروش محصولات کشاورزی و پرداخت تسهیلات به آنها از جمله راهکارهایی است که به گفته دکتر رئیسی می تواند مانع از مهاجرت روستاییان به شهر شود .

مجری مراسم ” لبیک اللهم لبیک سر می دهد “و جمع حاضر نیز وی را همراهی می کننداین دیدار در آستانه عید قربان شاید نویدی برای این باشد که سید ابراهیم رئیسی بت محرومیت کردستان را بشکند .

خرید پرچم تشریفات ایران

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *